Články

Šebová k mediálnemu honu na Gašpara: Jeho funkcia neznižuje jeho občianske práva a skutočnosť, že sa k téme vyjadril, hodnotím pozitívne

Mimovládne organizácie,  mainstreamové médiá a slniečkári vyjadrujú pohoršenie nad policajným prezidentom Tiborom Gašparom, ktorý sa podpísal pod vyhlásenie NEF – Hospodárskeho klubu o migrácii, kde sa okrem iného konštatuje, že platené mimovládne organizácie robia sprisahania, Európania sa stávajú nevoľníkmi vo vlastnej krajine, protinárodné štruktúry uplatňujú ľudskoprávny imperializmus a že súčasná migrácia je precízne politicky a mediálne organizovaný stret s našou európskou civilizáciou. V súvislosti s vyhlásením si predvolal prezidenta Policajného zboru SR aj prezident Andrej Kiska.

Na stanovisko k mediálnemu útoku na Gašpara sme sa opýtali aj poslankyne NR SR za stranu Sme rodina Zuzany Šebovej:

Aký je váš názor na skutočnosť, že prezident Policajného zboru Tibor Gašpar podporil vyhlásenie združenia Neformálne ekonomické fórum (NEF) Hospodársky klub o migrácii, v ktorom sa okrem iného konštatuje, že platené mimovládne organizácie robia sprisahania, Európania sa stávajú nevoľníkmi vo vlastnej krajine, protinárodné štruktúry uplatňujú ľudskoprávny imperializmus a že súčasná migrácia je precízne politicky a mediálne organizovaný stret s našou európskou civilizáciou?

Pán Tibor Gašpar je občanom Slovenska, so všetkými právami a povinnosťami, teda platí na neho aj ústava, ktorá zaručuje právo vyjadrovať sa. Jeho funkcia nijako neznižuje jeho občianske práva a skutočnosť, že sa k danej téme vyjadril hodnotím pozitívne práve v tomto kontexte. Koho názor budú občania počúvať viac ako výkonných predstaviteľov tohto štátu? Práve naopak si myslím, že keď už bol Občianskym združením HN klubom oslovený, je jeho povinnosť zaujať stanovisko a on sa rozhodol podporiť ho.

Čo si myslíte o tom, že prezident Andrej Kiska si kvôli tomu zavolal Gašpara „na koberec“?

Pán prezident je známy tým, že podporuje imigrantov, pretože je to naša ľudská povinnosť. Aspoň takto chápem jeho vyjadrenia. Z ľudského hľadiska, ak by išlo plošne o ľudí, ktorí utekajú z vojnou zmietanej krajiny chápala by som jeho postoj – to by však neboli státisíce ľudí. Myslím si, že už aj krajine ako je Nemecko “došlo”, že imigranti dochádzajúci do Európy sú predovšetkým ekonomický imigranti, ktorí nemajú záujem participovať na rozvíjaní sa Európy. Ich cieľom je dostať čo najviac financií a materiálneho zabezpečenia pre osobnú potrebu, prípadne druhá skupina sú radikalisti, ktorých záujmy sme mali možnosť vidieť po celej Európe a toto sú činnosti, ktoré by sme nemali podporovať.

To, že sa pán prezident chce s pánom Gašparom o vyhlásení rozprávať, na tomto nevidím nič zlé, diskutovať o prípadných nezhodách v názoroch je dobré. Budem rada ak pán Gašpar sa postaví za svoj názor a verím, že logicky si ho obháji.

Ak by ste mali možnosť, podpíšete tento dokument aj vy?

Vyhlásenie som si prečítala a môžem s ním iba súhlasiť. Myslím si, že tým, že Slovenská republika má veľmi prísne nastavenú azylovú politiku, ľudia hlásiaci sa o azyl prípadne trvalý pobyt alebo pracovné víza musia dokladať množstvo potvrdení a preukázateľných financií na živobytie, ktorá sa ukazuje ako veľmi správna.  Jasne sme stanovili pravidlá aj pre kresťanských imigrantov, začali s nimi pracovať, učili ich našu reč, kultúru, deti museli do školy, rodičia sa zamestnať. Vidíte nakoniec sami, nezostávajú u nás a vracajú sa späť do svojej krajiny, pretože pochopili nesúlad medzi našim a ich spôsobom života. Ak sme im pomohli na čas, som rada. Islamské náboženstvo v našich podmienkach nemá miesto a to je vo vyhlásení jasne deklarované. Preto moja odpoveď je jasná, áno podpísala by som to.

Zdroj:hlavnespravy.sk

Komentáre

komentárov