Články

Boris Kollár: V jednote je sila, preto sme vstúpili do hnutia Európa národov a slobody

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Boris Kollár: V jednote je sila,
preto sme vstúpili do hnutia Európa národov a slobody

Bratislava, 13. máj 2019

Na pozvanie hnutia SME RODINA a jeho predsedu Borisa Kollára prišla na Slovensko predsedníčka Národného frontu Marine Le Pen. Tento rok sa hnutie SME RODINA – Boris Kollár stalo súčasťou hnutia „Európa národov a slobody“.

V súvislosti s návštevou predsedníčky Národného frontu Marine Le Penovej Kollár uviedol, že ich spájajú tri hodnoty – ochrana hraníc EÚ, ochrana tradícií a ochrana práce. Média a politická konkurencia sa často snažia v rámci politického boja poukazovať na takzvanú „extrémnu pravicu“ a pritom sami často krát nepoznajú ani samotnú definíciu pojmov, ktorými tak oduševnene častujú svojich oponentov. My sme hrdí na to, že vstupujeme do európskeho hnutia a frakcie spolu so stranami ako je francúzske Národné združenie Marine Le Pen. Bohužiaľ aj na Slovensku je časté jej nálepkovanie ako extrémnej pravice či horšie, no mnohým unikajú historické fakty.

Marine Le Pen nastúpila v roku 2002 na čelo hnutia práve preto, aby reformovala od základov jeho identitu čo si vyžiadalo aj rozchod s jej otcom, ktorý už reprezentuje bývalú politickú generáciu. Strana neskôr rozšírila svoje obzory vrátane sociálneho rozmeru, ktorý bol pred tým menej prítomný Marine Le Pen sa dnes oprávnene ohrádza voči takémuto škatuľkovaniu v rámci politických útokov. Treba poznamenať, že národné orientované hnutia v Európe sú dnes outsideri. Stredopravé, stredoľavé či ľavicové strany sa dnes zlúčili a vytvorili jednotné široké a nejasné politické spektrum. Pravicové, populistické či národne orientované strany sa dnes vychyľujú z tohoto vzorca, a preto sa často stávajú najľahšími terčom podobných útokov.

Na facebooku sa zgrupujú rôzne skupiny, ktoré chcú poškodiť túto akciu. Vyzývajú ľudí aby atakovali hotel River park, kde je Marine Le Pen ubytovaná a znižovali tým rating hotela.

Jedným z najjasnejších dôkazov, ktoré popierajú extrémizmus, xenofóbiu, fašizmus, nacionalizmus v negatívnom slova zmysle je fakt, že Národne združenie, Liga, Alternatíva pre Nemecko, Strana slobodných FPO, Sme rodina sú ochotné spolupracovať na medzinárodnej úrovni, práve preto, aby túto Európu zachránili v zmysle pôvodného konceptu spoločnej Európy založenom na mieri a spoločnom hospodárskom raste, na princípe subsidiarity a v rámci zdravého rozumu. Nič viac našej spoločnej Európe netreba.

Boris Kollár zdôraznil, že v jednote je sila a práve preto sa hnutie SME RODINA pripojilo k hnutiu Európa národov a slobody. Očakávame že Európa národov a slobody bude jedna z najsilnejších, ak nie najsilnejšia frakcia a o to jednoduchšie môžeme potom v europarlamente presadiť svoje predstavy.

Tlačové oddelenie

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár

Komentáre

komentárov