Články

Historická pomoc hnutia Sme rodina pre rodiny s deťmi

Historická pomoc hnutia Sme rodina pre rodiny s deťmi

Bratislava 27.10.2022

Zákon o prídavku na dieťa, ktorého predkladateľmi sú poslanci NR SR za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková a Jozef Hlinka získal na prebiehajúcej 75. schôdzi parlamentu podporu prítomných poslancov.

Poslanci hnutia Sme rodina Petra Krištúfková a Jozef Hlinka si na prebiehajúcej schôdzi NR SR so zákonom o prídavku na dieťa získali podporu prítomných poslancov. Schválená novela má historicky zvýšiť sumu Prídavku na dieťa, a to až na 60 eur na každé jedno dieťa.  ,,Je to ďalší veľký krok k systémovej podpore rodín, ktorej sa venujeme od začiatku, čo sme v parlamente. Pomoc rodinám, pomoc rodinám s deťmi a pomoc matkám samoživiteľkám je pre naše hnutie Sme rodina prioritou,“ objasnila poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Rodiny s deťmi sa tak vďaka hnutiu Sme rodina od januára 2023 dočkajú ďalšej pomoci. ,,Rodina s jedným dieťaťom od januára 2023 bude poberať mesačne nie 30 eur ako je tomu teraz, ale 60 eur. Rodina s dvomi deťmi dostane od štátu 120 eur a s tromi deťmi 180 eur. A samozrejme táto suma sa bude zvyšovať úmerne počtom detí v rodine,“ informovala poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Predmetná novela zákona nielen navyšuje Prídavok na dieťa na historicky najvyššiu sumu, ale jej súčasťou je aj opätovné zavedenie Príspevku na začiatku školského roka a to vo výške 110 eur. ,,Rodiny s deťmi o tento príspevok neprídu a jeho vyplácanie bude kontinuálne pokračovať septembrom 2023. A týmto určite nekončím. Budem sa snažiť o debatu a o podporu na rozšírenie poberateľov príspevku aj pre deti prechádzajúce na druhý stupeň a na strednú školu,“ zdôraznila poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Dôležitou informáciou pre rodičov je, že príspevok na začiatku školského roka sa nebude započítaný ako príjem. ,,Aby sme zabránili tomu, že budú rodiny kvôli tomuto príspevku prichádzať o dávky, kde sa posudzuje príjem, ktorými sú napríklad hmotná núdza alebo príspevky na kompenzáciu pre ZŤP, zahrnuli sme do tejto novely úpravu vďaka ktorej sa tento príspevok na začiatku školského roka nebude počítať ako príjem,“ dodala na záver poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Komentáre

komentárov