Články

Koaliční poslanci nepodporili vysokoškoláčky v možnosti poberať vyššiu úroveň sumy rodičovského príspevku

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Koaliční poslanci nepodporili vysokoškoláčky v možnosti poberať vyššiu úroveň sumy rodičovského príspevku

Bratislava, 18. september 2019

 

Dnes sme odhlasovali zvýšenie rodičovského príspevku v dvoch úrovniach. Koaliční poslanci žiaľ nepodporili pozmeňujúci návrh hnutia SME RODINA – Boris Kollár, aby vysokoškoláčky mali možnosť poberať vyššiu úroveň rodičovského príspevku. A z tohto dôvodu budú poberať sumu rodičovského príspevku v rovnakej úrovni, ako nepracujúce matky.

 

Sme toho názoru, že vyššia úroveň rodičovskej dávky prináleží aj tejto skupine matiek a bolo by to dobré riešenie, pretože tým, že sa vzdelávajú, nadobúdajú vedomosti a budú prospešné pre našu spoločnosť. To, že náš návrh nepodporili koaliční poslanci nás neprekvapuje, ale veľmi nás mrzí, že dobrý návrh sa nestretol s pochopením a nepodporili ho ani opoziční poslanci so strany Sloboda a Solidarita.

 

Pritom matky študentky vysokých škôl denného štúdia nemajú nárok na poberanie materskej dávky, nebudú mať ani nárok na vyššiu úroveň rodičovského príspevku a tým ich nepriamo nútime odkladať materstvo. Motivujeme ich najprv sa zamestnať, kariérne postupovať, aby mali vyšší príjem, ktorý je podmienkou na poberanie vyššej úrovne materskej dávky. Nedávajme podmienky, netlačme ich do kúta, ale motivujme zakladať si rodiny a mať jedno a viac detí, aby Slovensko nevymieralo. „Tento štát tak kašlal na ľudí, že pod tlakom neistôt sa rodiny začali rozhodovať pre menší počet detí. A predsa práve tie deti sú jeho bohatstvom,“ poznamenala poslankyňa NR SR Petra Krištúfková.

 

Za hnutie SME RODINA – Boris Kollár, tlačové oddelenie

Komentáre

komentárov