Články

Návrhy z dielne SME RODINA sa stali inšpiráciou pre Roberta Fica

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Návrhy z dielne SME RODINA sa stali inšpiráciou pre Roberta Fica

Bratislava, 08.12.2018

 

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár reaguje na dnešné vyhlásenie poslanca Roberta Fica ohľadne prorodinných opatrení, ktoré už neraz predtým predkladalo naše hnutie. Považujeme to za vykrádanie cudzích návrhov.

Návrh na zvýšenie rodičovského príspevku, vymáhanie výživného a príspevok na začiatku školského roka sú naše návrhy, ktoré sme v parlamente predkladali niekoľkokrát. Nemožno to nazvať inak, ako vykrádanie našich návrhov. Strana SMER sa asi prebrala do reality a zistila, že ich podpora rodín je mizerná. My hnutie SME RODINA – Boris Kollár to už dávno vieme.

„Štyrikrát sme predložili návrh úpravy zákona o náhradnom výživnom. Jeho hlavným cieľom bolo odbremeniť matky od vymáhania výživného. Ďalšie naše úpravy sa týkali výšky náhradného výživného a zrušenia obmedzenia výškou príjmu“, konštatuje podpredsedníčka hnutia Petra Krištúfková.

„Príspevok na začiatku školského roka predstavený stranou SMER nie je systémová podpora, pretože sa týka len prváčikov. My sme chceli podporiť príspevkom všetky rodiny s deťmi, ktoré chodia do školy. Už len v okolitých štátoch je štandardom, že príspevky sa so zvyšujúcim vekom detí zvyšujú, keďže rastú aj všetky náklady“, dodala poslankyňa Krištúfková.

Komentáre

komentárov