Články

Predstavujeme našich kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

 Predstavujeme našich kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu

 

Bratislava, 18. februára 2019

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár predstavilo  kandidátov na posty poslancov do Európskeho parlamentu. Lídrom kandidátky bude poslanec NR SR Peter Pčolinský.

Menej Bruselu – viac zdravého rozumu. Týmito slovami uviedol Boris Kollár kandidátov na poslancov do Európskeho parlamentu a pokračoval: „V slovenskom parlamente musíme často prijímať rôzne nezmyselné nariadenia a aproximácie z Bruselu. Naši kandidáti by mali obhajovať záujmy Slovenska v Bruseli a nie záujmy Bruselu na Slovensku, aby europoslanci vedeli akými reálnymi problémami tu ľudia žijú.“

Za hnutie Sme rodina – Boris Kollár bude kandidovať z prvého miesta kandidačnej listiny poslanec Peter Pčolinský, ktorý je spolu s Borisom Kollárom a Milanom Krajniakom zakladateľom hnutia Sme rodina. „Bruselskí politici sú čoraz viac odtrhnutí od reality v jednotlivých členských štátoch, a aj slovenskí europoslanci sú tiež celkom odtrhnutí od problémov života na Slovensku.“ Petra Pčolinského znepokojuje aj lokajský postoj našich europoslancov či politikov voči Bruselu. Myslí si, že europoslanci za hnutie SME RODINA – Boris Kollár budú vystupovať tak, aby dôstojne a zodpovedne presadzovali záujmy našej krajiny.

Dvojkou na kandidátke je poslanec NR Ľudovít Goga, ktorý sa dlhodobo venuje zahraničnej politike. Je našim hlavným vyjednávačom pri komunikácii s európskymi stranami s podobným videním a s podobnými názormi na riešenie európskych problémov, napr. pri spolupráci v rámci politickej skupiny Europe of Nations and Freedom (Európa národov a slobody).

Z tretieho miesta kandiduje poslankyňa Petra Krištúfková. „Ja sa pomoci rodinám a matkám venujem tu v slovenskom parlamente už tri roky a toto je oblasť, ktorej by som sa chcela venovať aj v Európskom parlamente. Sú to predsa základné princípy Európskeho piliera sociálnych práv, ktorý v roku 2017 predložila Európska komisia a Slovensko sa pod ňu taktiež podpísalo,“ povedala Petra Krištúfková.

Ďalšími menami na kandidátke sú: Sylvia Kulasik – manažérka, Dušan Doliak – manažér, Eva Hudecová – politologička, Jozef Mozol – redaktor, Dominika Sabová – marketingový špecialista, Tomáš Gbúr – manažér, Michal Gašaj – vicestarosta MČ BA – Ružinov, Rastislav Masnyk – advokát, Dalibor Steindl – riaditeľ, Martin Dzielavský – manažér v cestovnom ruchu. Hnutie rokuje ešte o jednom zaujímavom známom mene, ktoré oznámime v piatok.

 

            Tlačové oddelenie,

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár

Komentáre

komentárov