Články

PREZIDENT MÁ VEĽMI SILNÉ ÚSTAVNÉ PRÁVOMOCI, LEN ICH DOTERAJŠÍ PREZIDENTI NEVYUŽÍVALI NA POMOC ĽUĎOM

Tu si môžete prečítať príklad, ako ich budem bezo zbytku využívať v slovenskej domácej politike ja, ak dostanem Vašu dôveru. Prezident rozhoduje, kto bude predsedom vlády.

Podľa ústavy nie je pri tomto rozhodnutí viazaný žiadnymi príkazmi, koná podľa svojho najlepšieho presvedčenia. Moje presvedčenie je také, že za predsedu vlády vymenujem iba takého kandidáta, ktorý splní moje nasledujúce podmienky:

1. Kandidát na predsedu vlády zabezpečí, že jeho budúca vládna väčšina schváli v parlamente Zákon o exekučnej amnestii.

2. Kandidát na predsedu vlády zabezpečí, že jeho budúca vládna väčšina schváli v parlamente Zákon o daňovej spravodlivosti. Podľa tohto zákona budú ľudia, ako aj domáci malí a strední podnikatelia, platiť maximálne 19 percentnú daň z príjmu. Oligopoly, teda napríklad banky, poisťovne a telekomunikační operátori, budú platiť minimálne 30 percentnú daň z príjmu.

Monopoly, napríklad energetické distribučné spoločnosti, budú platiť minimálne 40 percentnú daň z príjmu.

3. Kandidát na predsedu vlády zabezpečí, že jeho budúca vládna väčšina schváli v parlamente Zákon o rodičovskom bonuse, podľa ktorého dôchodcovia dostanú k dôchodku rodičovský bonus za každé vychované a pracujúce dieťa minimálne vo výške 50 eur mesačne za každé dieťa. Žiaden politik nemôže vyriešiť všetky problémy. Mojou prioritou je pomôcť ľuďom, ktorí sa často nie vlastnou vinou dostali do úverového otroctva. Chcem pomôcť domácim slovenským zamestnancom, ako aj malým a stredným podnikateľom, aby boli zvýhodnení pred tými, ktorí na slovenskej ekonomike iba zarábajú, ale zisky vyvážajú von mimo Slovenskej republiky.

Ak mi dáte svoju dôveru, máte istotu, že akákoľvek budúca vláda bude musieť pomôcť týmto trom skupinám ľudí na Slovensku, ktorí sa doteraz nevedeli dovolať spravodlivosti.

 

Do Nového roka želám všetkým lásku, radosť, pokoj, zdravie, čas na seba a rodinu, šťastie vo Vašich podujatiach a najmä dobré rozhodnutia!

Bc. MILAN KRAJNIAK
kandidát na prezidenta SR
Podpredseda hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Milan Krajniak prezident

Komentáre

komentárov