Články

PSY A MAČKY SA BUDÚ STRIEĽAŤ NAĎALEJ

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

PSY A MAČKY SA BUDÚ STRIEĽAŤ NAĎALEJ

Bratislava  6. december 2018

 

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár na aktuálnej schôdzi NR SR predložilo novelu zákona o poľovníctve, ktorá by zabránila takmer svojvoľnému strieľaniu psov a mačiek poľovníkmi. Vládna koalícia túto novelu v hlasovaní nepodporila.

Súčasná legislatíva umožňuje poľovníkom zastreliť psa alebo mačku iba preto, že prekročili istú hranicu. Hnutie SME RODINA preto navrhovalo zakázať poľovníkovi  usmrtiť voľne pohybujúce sa mačky alebo psy. Vládna koalícia tento návrh na dnešnom hlasovaní nepodporila.

Hnutie poukázalo na množstvo publikovaných reportáží a prípadov, kedy došlo k zastreleniu domáceho zvieraťa. Vládna koalícia ale tieto tragické nehody naďalej ignoruje a odmietla zmeniť legislatívu, nehľadiac na následky a ďalšie tragédie v budúcnosti.

Vládna väčšina opäť ukázala svoju aroganciu moci, keď jediným dôvodom neschválenia tohto návrhu je ten, že je z dielne opozície. Len vďaka nim sa budú naďalej v našich lesoch strieľať psy a mačky, ktorí sú pre niektorých ako člen rodiny. Nemajú hanbu naďalej traumatizovať nevinných ľudí a naďalej farizejsky hlásať, že ‘Zviera nie je vec‘,“ zdôraznil predseda hnutia Boris Kollár.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár ani do budúcna neprestane upozorňovať na tieto tragické prípady, aby aj vládni poslanci videli, čomu mohli svojim hlasovaním zabrániť. Ich činy nás neodradia od toho, aby sme v budúcnosti týmto krivdám páchaných na zvieratách a ich majiteľoch zabránili.

Komentáre

komentárov