Články

Reakcia Borisa Kollára na status Martina Glváča

Vyhlásenie poslanca Borisa Kollára

Reakcia Borisa Kollára na status Martina Glváča

Bratislava, 7. november 2019

 

„Prečo označujeme Roberta Fica šéfom? Lebo ho tak volal aj pán  Bödör  aj pán Kočner a rovnako aj pán Glváč, hovorili predsedovi „šéfe“. Takže tento šéf má týchto dvoch „pucipajtášov“, ktorí tu vytvárajú štátnu mafiu. A keď to rachne a zistí sa, že si písal obvinený z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej s jedným z najvyšších ústavných činiteľov, že si vymenili 2000 SMS správ, kde riešia politiku, nominácie a sudcov, kde riešia všetko možné a musí odstúpiť, tak zrazu je z toho nervózny a potrebuje so sebou stiahnuť všetkých, ktorých sa dá. Z tejto Threemy, ktorú uznal už aj súd a je ako dôkazný materiál, bolo jasne uvedené, na ktorej strane stojí Marián Kočner, pán Glváč a na ktorej strane stojím ja.

Netajím sa tým, poznal som Mariána Kočnera spred 35 rokov, ešte keď bol redaktorom STV. Takže všetci redaktori STV s ním robili v jednej organizácii. Ja som s ním nikdy nebil bandu, nerobil kšefty, a keď som bol v politike ja som si s ním žiadne takéto SMS nevymieňal. Stál som na druhej strane barikády. V jeho správach bolo jasne povedané, že Kollár sa nesmie dostať do volieb 2020, bolo tam povedané, že štátna tajomníčka Jankovská musí prevziať moc, aby mohli do pol roka zavrieť Kollára a Lipšica, a toto boli ich ciele.

Prečo? Lebo som si dovolil to, o čom môžu oni len snívať. Preto som bol pre nich nebezpečným. Nebol som ovládaný žiadnym oligarchom, nevisel som nikomu na špagáte, tým pádom som si mohol v pokoji predkladať počas 4 rokov také návrhy zákonov, ktoré by pomohli bežným ľuďom, a nie oligarchom, nie bankám a energetickým spoločnostiam a sponzorom. Bol som pre nich neprijateľný, a teraz keď padá dole, potrebuje ešte nikoho okydať. Kollár ma zoznámil s  Kočnerom je úplný blud.

Kľudne nech pripravia moje odvolanie z výboru, postavím sa k tomu čelom, ja nemám čo skrývať. Nemusím nič tajiť, ani hrať divadlo. Nebol som v politike, keď bili bandu s Kočnerom. Ja som si s ním 2000 SMS správ nepísal. Mám svedomie absolútne čisté.“

Poslanec NR SR Boris Kollár

Komentáre

komentárov