Články

Reakcia hnutia k brífingu ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Tlačová správa hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Reakcia hnutia k brífingu ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Bratislava, 27. august 2019

Reakcia hnutia k brífingu ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Gabriely Matečnej k novým zástupcom v Rade, navrhovaných združením miest a obcí a Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár je toho názoru, že rozširovanie Rady SPF o ďalších dvoch členov bol zbytočný a neefektívny krok, ktorý opäť zaplatí daňový poplatník. Ak chcela vláda pomôcť Rade SPF, mala namiesto svojich politických nominantov menovať práve zástupcov ZMOSu a SPK bez nutnosti meniť zákon.

Vláda SR mohla nominovať zástupcov ZMOSu a SPK (Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou) aj bez zbytočného rozširovania rady SPF, tak ako to bolo bežnou praxou v predchádzajúcom období. (napr. za ZMOS bol člen rady p. Sýkora).

Ďalšie rozšírenie rady podľa Borisa Kollára pritom nevyrieši procesné problémy a obštrukcie pri plnení reštitučných nárokov. SPF by podľa Kollára mal radšej posilniť regionálne odbory a odborné tímy, tak aby sa na vydanie reštitučných náhrad nemuselo čakať desiatky rokov.

Tlačové oddelenie SME RODINA – Boris Kollár

Komentáre

komentárov