Články

SME RODINA – Boris Kollár chce ľuďom vrátiť dôveru v spravodlivosť a právny štát

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

SME RODINA – Boris Kollár chce ľuďom vrátiť dôveru v spravodlivosť a právny štát

 

Bratislava, 14.10.2019

 

Predseda hnutia Boris Kollár upozornil, že ľudia už 30 rokov volajú po elementárnej spravodlivosti a vyzval na dôkladné vyšetrenie nahrávky s komunikáciou Mariána Kočnera a Dobroslava Trnku.

 

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár upozorňuje na to, že niečo podobné tu už bolo: Mali sme tu nahrávku s hlasom podobným  Robertovi Ficovi. Vyšetrovanie pravdivosti tejto nahrávky bolo zametené pod koberec. A práve toto spôsobilo, že tento pán Fico tu s krátkou prestávkou vládol 12 rokov a chobotnica mohla bujnieť, rástli jej ďalšie chápadlá. A práve preto tu teraz máme celú mafiánsku štruktúru, ktorá uniesla  právny štát.

 

A teraz tu opäť  máme nahrávku, kde sa hovorí o kupovaní poslancov napriek celým politickým spektrom, aby sa mohol stať generálnym prokurátorom Dobroslav Trnka.  „Som presvedčený, že ak máme priniesť zmenu, nemôžeme pozerať na to, či politik má novú alebo starú tvár, ale konečne vráťme ľuďom dôveru v tento štát!“ apeluje Boris Kollár a ďalej pokračuje: „Pokiaľ takúto kauzu opäť len zametieme pod koberec nič sa nezmení. Vyšetrime do posledného detailu tieto obludné veci, lebo inak na Slovensku žiadna zmena nenastane!“

 

Kočnerova Threema je pre verejnosť veľmi zaujímavý zdroj informácií, ale otázka je, čo z toho majú ľudia? „Dnes sme sa dozvedeli, že generálny prokurátor rozhodoval podľa toho, ako Marián Kočner vybral výpalné za jednotlivé kauzy. A ako majú ľudia dôverovať súdom a prokuratúre, keď sme sa dozvedeli, že rozhodovali za úplatky?“ pýta sa poslanec Peter Pčolinský a ďalej apeluje: „Je nesmierne dôležité, aby sme tento nádor na tejto krajine len neožarovali ale ho hneď celý vyrezali,“ vyzval Peter Pčolinský.

 

„Všetci aktéri tejto kauzy by mali byť ísť pred spravodlivý súd, ale za predpokladu, že tomuto súdu nebude predsedať Monika Jankovská,“ uzavrel Boris Kollár.

 

 

Za hnutie SME RODINA – Boris Kollár,

tlačové oddelenie.

Komentáre

komentárov