Články

TS – Agrorezort zahájením prípravy novej dlhodobej koncepcie pozemkových úprav iba zakrýva neschopnosť vedenia MPaRV SR a vedenia SPF

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Agrorezort zahájením prípravy novej dlhodobej koncepcie pozemkových úprav iba zakrýva neschopnosť  vedenia MPaRV SR a vedenia SPF.

Bratislava, 12. október 2018

Hnutie SME RODINA prijalo informáciu MPa RV SR o príprave dlhodobej koncepcie pozemkových úprav, ako ďalší z politicky motivovaných PR akcii, ktorých cieľom je preniesť svoju zodpovednosť za nečinnosť v oblasti pozemkových úprav na nastávajúcu vládu, ktorá vznikne po voľbách v roku 2020.

Pani ministerka Matečná pracovala od roku 2008 na Slovenskom pozemkovom fonde ako vedúca pracovníčka a od roku 2012 ako nominantka SMER SD vo funkcii generálnej riaditeľky. Z tejto funkcie v roku 2016 prešla ako nominantka SNS do pozície Ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

„Pani Matečná mala 10 rokov na to, aby prinášala   riešenia pozemkových úprav. Pričom za obdobie jej 6,5 ročného pôsobenia v najvyšších funkciách SPF a MPaRV SR, teda od roku 2012 sa v oblasti pozemkových úprav neudialo nič.  OD roku 1989 uplynulo 29 rokov, z toho 6,5 roka tvorí takmer štvrtinu obdobia, kedy zodpovednosť za realizáciu pozemkových úprav má pani Matečná,“ uvádza expert hnutia SME RODINA pre oblasť pôdohospodárstva Jaroslav Karahuta.

Ukončenie pozemkových úprav je iba na hranici 12%. Hnutie SME RODINA preto vyhlásenia typu prípravy nových koncepcii považuje iba ako politický alibizmus a SNS tým prekrýva neschopnosť svojich členov, v danom prípade ministerky Matečnej urobiť poriadok v pozemkovom práve a napraviť krivdy, ktoré sa páchajú na vlastníkoch pôdy.

„Pozemkový chaos, ktorého šíriteľmi je aj terajšie vedenie MPaRV SR a SPF prispieva tak iba agrárnym barónom čerpať dotácie na pôdu, ktorá im nepatrí a naopak neumožňuje vlastníkom pôdy uplatňovať si ústavné právo v prístupe  a možnosti spravovania svojho majetku“, dodáva Karahuta.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár preto žiada ministerku Matečnú, aby zverejnila do konca roka súbor systémových opatrení  s tým, aby proces ich riešení bol započatý ešte v tomto volebnom období, za pôsobenia tejto vlády , vedenia MPaRV SR a SPF.

Komentáre

komentárov