Články

TS: Prezident nemá byť len na ozdobu. Prezident pomáha činmi. Milan Krajniak odovzdal petičné hárky s viac ako 25 000 podpismi.

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár


Prezident nemá byť len na ozdobu. Prezident pomáha činmi.

Milan Krajniak odovzdal petičné hárky s viac ako 25 000 podpismi.

 

Bratislava, 30. januára 2019

Milan Krajniak sa dnes stal oficiálnym kandidátom na post prezidenta Slovenskej republiky Do podateľne Národnej rady SR odovzdal 25 135 podpisov od občanov.

Na krátkom tlačovom brífingu poďakoval všetkým, ktorí mu prejavili dôveru podpísaním petičných hárkov: „Chcel by som sa úprimne poďakovať tým viac ako 25 tisíc ľuďom, ktorí mi odovzdali svoje podpisy a podporili tak moju prezidentskú kandidatúru. Vážim si to a urobím všetko pre to, aby som ich podporu nesklamal. Rovnako ďakujem Borisovi Kollárovi a hnutiu SME RODINA za to, že ma nominovali na prezidentského kandidáta a v neposlednom rade tiež ľuďom, ktorí mi pomáhajú v mojej prezidentskej kampani.“

Dátum 30. januára si Milan Krajniak ako termín odovzdania podpisov nevybral náhodne, symbolicky si odovzdanie naplánoval na tento deň, pretože práve dnes oslavuje svoje 46. narodeniny.

„Naším heslom nekšeftujeme, ale pomáhame by sa dala charakterizovať aj prezidentská kampaň Milana Krajniaka. My sa nezapájame do politického kšeftovania a obchodovania, kto sa má vzdať v prospech koho a podobne. Nezbierame podpisy a nevymieňame ich s politickými stranami za niečo iné. Keď sme už vyzbierali 25 tisíc podpisov pre Milana Krajniaka, tak Milan Krajniak do prezidentskej kampane vstúpi a bude sa uchádzať o post prezidenta Slovenskej republiky.  

Prioritou hnutia SME RODINA je pomáhať ľuďom a teraz sme sa pozreli na to, ako môžeme pomôcť ľuďom z pozície prezidenta,“ povedal Boris Kollár, predseda hnutia SME RODINA.

Milan Krajniak sa ako poslanec hnutia SME RODINA a aj sám osobne s veľkým nasadením snaží o presadenie nasledujúcich troch zákonov:

 1. Zákon o exekučnej amnestii – aby sa ľudia mohli oslobodiť od dlhov a vrátiť k dôstojnému životu.
 2. Zákon o rodičovskom bonuse –aby sme vzdali úctu rodičom, ktorí výchovou detí zabezpečili nášmu národu budúcnosť.
 3. Zákon o daňovej spravodlivosti – aby sme získali finančné zdroje na zvýšenie platov, rozvoj školstva a zdravotníctva, potom musia energetické monopoly, banky a telekomunikační operátori platiť oveľa vyššiu sadzbu dane z príjmu, než ľudia a domáci malí a strední podnikatelia.

„Slovenský prezident má silné právomoci, len ich doterajší prezidenti veľmi nevyužívali na pomoc ľuďom. Ak dostanem dôveru voličov, za budúceho predsedu vlády vymenujem po voľbách iba takého kandidáta, ktorého vládna väčšina vopred v parlamente schváli tieto tri zákony.“

„V prezidentskej kampani nebudem útočiť na oponentov a nebudem vyrábať nepriateľov. Namiesto toho budem presadzovať svoj pozitívny prezidentský program,“ dodal Milan Krajniak na záver dnešnej tlačovej konferencie na margo svojej prezidentskej kampane.

 

            Tlačové oddelenie,

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár

Životopis Milana Krajniaka:

 • Milan Krajniak sa narodil 30. januára 1973 v Bojniciach. Vyrastal v Prievidzi, na sídlisku Sever. Jeho otec pracoval ako technik v elektrárni v Novákoch a mama učila na gymnáziu v Prievidzi matematiku a výpočtovú techniku. Vyštudoval politológiu na UCM v Trnave.
 • Od roku 1994 podnikal v oblasti marketingu a public relations.
 • V rokoch 1995 až 1997 bol predsedom Občiansko-demokratickej mládeže. V rokoch 1997 – 1998 absolvoval základnú vojenskú službu u 5. pluku špeciálneho určenia – Výsadkového pluku Jozefa Gabčíka v Žiline.
 • novembra 1998 sa šťastne oženil. S manželkou Andreou má dcéru Zuzanu a spoločne žijú v bratislavskom Starom Meste.
 • V rokoch 2003 až 2006 pôsobil ako člen prezídia Fondu národného majetku.
 • V rokoch 2010 až 2012 bol poradcom ministra vnútra, okrem iného sa venoval boju proti rómskej kriminalite.
 • V rokoch 2015 až 2017 bol vydavateľom internetového denníka Konzervatívny výber.
 • Je autorom publikácii Úspešní politici slovenských dejín (2012), Doktrína štátu (2012), Slovenská identita (2015) a Banda zlodejov (2015).
 • Od roku 2016 je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a podpredsedom Sme rodina. Je predsedom Výboru NR SR pre preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu a členom Výboru pre obranu a bezpečnosť.

Komentáre

komentárov