Články

TS:Odmietame Globálny pakt OSN o migrácii

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Odmietame Globálny pakt OSN o migrácii

Bratislava, 29.11.2018

Hnutie SME Rodina Boris Kollár naďalej trvá na odmietavom postoji Slovenskej republiky k Globálnemu paktu OSN o migrácii.

 

„Tento dokument pripomína salámovú metódu, ktorou nám postupne niekto naruší suverenitu nášho štátu. Pre rovnaký dôvod od podpisu dokumentu odstúpilo aj susedné Rakúsko. Až v 17 bodoch podľa nich narúša tento pakt národnú suverenitu v rozhodovaní. My sa musíme postarať o našich občanov, potom môžeme niekomu dobrovoľne pomáhať, ale v žiadnom prípade sa k tomu nemôžeme zaväzovať v žiadnom podobnom dokumente. Za Slovensko by do Marrákešu určite nemala ísť žiadna delegácia,” uviedol predseda hnutia Boris Kollár.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár bude pozorne sledovať, aký postup nakoniec zvolí vládna koalícia, v ktorej sa aj pri tak jednoznačnej téme opäť ukazuje chaos vládneho zlepenca.

„Predseda vlády, minister zahraničných vecí, koaličná strana SNS, každý z nich má iný názor a postoj. Jednota im je cudzia. Rovnako sme zvedaví akú váhu má slovo ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, v krátkom čase by mal podať demisiu,” doplnil predseda hnutia a poslanec NR SR Boris Kollár.

 

Hnutie Sme rodina – Boris Kollár

Tlačové oddelenie

Komentáre

komentárov