Články

Vďaka hnutiu Sme rodina dostanú dôchodci vyššie dôchodky skôr

Vďaka hnutiu Sme rodina dostanú dôchodci vyššie dôchodky skôr

Bratislava 23.05.2023

Vďaka schválenému pozmeňujúcemu návrhu poslanca za hnutie Sme rodina Milana Krajniaka sa budú dôchodky valorizovať skôr.

Vďaka schválenému pozmeňujúcemu návrhu poslanca za hnutie Sme rodina Milana Krajniaka dostanú dôchodci vyššie dôchodky už tento rok. ,,Prinášame ďalšiu pomoc pre našich dôchodcov. Myslím si, že sú to práve dôchodci, ktorých peňaženky asi najviac pociťujú dopady inflácie. Preto pri poskytovaní pomoci musíme na nich myslieť ako na prvých. Preto som sa rozhodol podať tento návrh a som rád, že ho moji kolegovia v parlamente podporili. Aby som vysvetlil podrobnejšie o čo ide, valorizácia nebude dvakrát, ale presunie sa už na tento rok a potom už iba to rozdielne percento sa bude valorizovať starobný dôchodok, ale aj invalidné dôchodky od 1. januára,“ informoval poslanec za hnutie Sme rodina Milan Krajniak.

Predmetný pozmeňujúci návrh teda garantuje našim dôchodcom vyplatenie valorizovaných dôchodkov  už od 1. júla. Dôchodky budú mimoriadne valorizované o kumulatívny medzimesačný rast spotrebiteľských cien domácností dôchodcov od  1.júla 2022 do 31. marca 2023, ktorý sa odhaduje na 10,6 %. ,,Dôchodci potrebujú našu pomoc čo najskôr. Preto ju dostanú už od 1. júla nie až od 1. januára 2024. Zdražovanie udrelo naozaj v plne sile, to sme si všimli všetci, či sú to ceny energií alebo potravín. Preto si myslím, že navýšenie priemerného dôchodku o sumu viac ako 60 eur mesačne bude pre túto ohrozenú skupinu ľudí určite veľká pomoc a ja verím, že sa nám pre nich podarí presadiť do konca volebného obdobia ešte ďalšie pomoci,“  dodal poslanec NR SR Milan Krajniak.

Komentáre

komentárov