Články

ŽIACI BUDÚ MAŤ NA ŠKOLÁCH VIAC HODÍN TELESNEJ VÝCHOVY

ŽIACI BUDÚ MAŤ NA ŠKOLÁCH VIAC HODÍN TELESNEJ VÝCHOVY

Bratislava 21.03.2023

Novela školského zákona, ktorej spoluautorom je poslanec Igor Kašper (SME RODINA) si získala na aktuálnej schôdzi parlamentu podporu prítomných poslancov.

         Novela školského zákona, ktorá žiakom základných a stredných škôl zaručí tri vyučovacie hodiny telesnej a športovej výchovy týždenne si dnes získala v parlamente podporu prítomných poslancov.  ,,Nechceme, aby deti trávili čas na počítačoch, tabletoch a smartfónoch, ale chceme aby si utužovali nielen telesné, ale aj psychické zdravie. Telesná výchova v školách a šport sú jedným z najdôležitejších nástrojov sociálnej integrácie a preto je nevyhnutné, aby sme ako štát v tomto deti podporovali,“ povedal  poslanec za hnutie Sme rodina Igor Kašper.

            Okrem navýšenia počtu hodín telesnej a športovej výchovy sa má v rámci tejto novely zabezpečiť odborná príprava v oblasti rodovej rovnosti a zároveň zvýšiť význam postavenia predmetu telesnej výchovy ako i jej učiteľov. ,,Toto je najjednoduchší  a najrýchlejší spôsob ako zvýšiť pohyb našich detí na školách. Bolo dokonca aj vo viacerých prieskumoch dokázané, že deti na školách s vyšším počtom hodín telesnej a športovej výchovy dosahovali lepšie výsledky vo vzdelávaní. A preto pevne verím, že týmto nekončíme a rovnako ako sa zaviazala aj Vláda SR postupne sa dopracujeme k tomu, že žiaci na školách budú mať aspoň jednu hodinu pohybu denne,“ informoval poslanec NR SR Igor Kašper.

            Predmetná novela dokonca nebude mať žiadny vplyv na štátny rozpočet a jej účinnosť je navrhnutá už od 1.septembra 2023. ,,Tento návrh nestojí štát ani jedno jediné euro a zároveň žiaci o žiadnu inú hodinu neprídu, keďže to pôjde z disponibilných hodín. Preto som rád, že tento návrh si získal podporu naprieč celým politickým spektrom a že deti sa opäť začnú viac hýbať, pretože netreba hľadať spôsoby ako sa niečo nedá, ale ako to urobíme,“ dodal na záver poslanec za hnutie Sme rodina Igor Kašper.

Komentáre

komentárov