Články

Zvýšenie bankového odvodu a zavedenie 13. dôchodku.

Tlačová správa hnutia SME RODINA

 

Zvýšenie bankového odvodu a zavedenie 13. dôchodku.

Reakcia hnutia SME RODINA na tlačovú konferenciu Roberta Fica

 

Bratislava, 5. november 2019

Hnutie Sme rodina podporí zvýšenie bankového odvodu,  ale nedovolí, aby banky zvýšený odvod len premietli do vyšších bankových poplatkov a zaplatia to opäť ľudia. Preto zároveň presadzujeme zvýšenie hranice príjmu pri bankovom účte bez poplatku zo sumy 400 eur na sumu 1250 eur.

Hnutie SME RODINA už v januári predkladalo takýto návrh v parlamente. Poslanci za Smer ho nepodporili a v parlamente neprešiel. „Teraz im však tečie do topánok, a ako kúzelníci vyťahujú z rukáva 13. dôchodok, bič na zlé banky, atď… Robia to preto, lebo musia pomáhať. Ale my pomáhať ľuďom chceme,“ povedal predseda hnutia Boris Kollár. Hnutie Sme rodina podporí zvýšenie bankového odvodu. Ale tento mimoriadny odvod bude platiť ešte budúci rok a potom koniec. Zvýšením bankového odvodu sa len zvýšia poplatky a ľudia z toho nebudú mať nič. „Jediné rozumné riešenie, ktoré je schopné pokryť tieto nehorázne poplatky a vymaniť ľudí z nich, je zvýšenie súčasne platnej sumy, ktorá je potrebná na to, aby si mohli otvoriť účet bez poplatku,“ povedal Kollár.

„Pán Fico, ak chcete zobrať peniaze bankám, my súhlasíme, banky majú vysoké zisky. Ale ak len trochu myslíte na ľudí, tak podporíte náš návrh, aby sa zvýšila hranica mesačného príjmu na užívanie bezodplatného účtu zo 400 na 1250 eur mesačne,“ vyzval predsedu Smeru poslanec Peter Pčolinský.

 A to isté platí aj o 13. dôchodku. Ľudia, ktorí tu 30 – 40 rokov pracovali, sa teraz obávajú, či im nejaký politik blahosklonne poskytne vianočný príspevok. A ešte by mu mali byť za to vďační. „Títo ľudia majú na to nárok, sú to ich vlastné peniaze!“ upozorňuje Boris Kollár. Hnutie SME RODINA už v marci navrhovalo, aby každý starobný, invalidný aj sociálny dôchodca mal na 13. dôchodok nárok. Smer to však vtedy nepodporil. Boris Kollár preto na záver zdôraznil: „Konečne sem musí prísť taká garnitúra politikov, ktorá bude vidieť problémy ľudí a bude ich chcieť ochrániť. A neurobia to preto, lebo im tečie do topánok, ale preto, že to chcú urobiť.“

 

Za hnutie SME RODINA, tlačové oddelenie

Komentáre

komentárov