Články

Tlačová správa 06.09.2017 – Milan Krajniak – Zamietnutie žaloby Slovenskej republiky proti povinným kvótam

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Zamietnutie žaloby Slovenskej republiky proti povinným kvótam

 

Bratislava 6. september

Z prejavu poslanca Milana Krajniaka z tlačovej besedy:     

„Európsky súdny dvor v Luxemburgu dnes zverejnil rozhodnutie, v ktorom v celom rozsahu zamietol žalobu Slovenskej republiky, ktorá napadla povinné kvóty na prerozdelenie migrantov. Toto v celom rozsahu zamietavé rozhodnutie je aj rozsudkom o naivnej, nerealistickej a nezodpovednej európskej politike predsedu vlády Roberta Fica.

Pán Boh ochraňuj Slovensko pred takouto naivnou a nerealistickou európskou politikou, ktorá vedie k takýmto prehrám.

Európsky súdny dvor totiž jednoznačne rozhodol, že Slovensko nemá v takejto kľúčovej otázke právo veta a môže byť prehlasované. Inými slovami, Nemecko a Francúzsko si môžu so Slovenskom robiť, čo uznajú za vhodné. Z politického hľadiska sa Slovensko stalo kolóniou.

Ako sa to mohlo stať? Keď sa pred 10 rokmi prijímala Lisabonská zmluva, bol som jeden z tých, ktorí dôrazne varovali pred jej prijatím, pretože Slovensko na základe nej môže byť donútené aj k rozhodnutiam, ktoré sú pre nás nevýhodné, a s ktorými nesúhlasíme. Viete, kto sa tomu vtedy vysmieval? Predseda vlády Robert Fico. Tvrdil, že sa to nikdy nemôže stať. Dnes platíme cenu za takúto naivnú a nerealistickú európsku politiku Roberta Fica.

Dnes už každý vidí, že Lisabonská zmluva bola mocenským podvodom na menších štátoch EÚ. Poučil sa z toho predseda vlády Robert Fico? Absolútne nie. Práve naopak. S rovnakým naivným a nerealistickým zväzáckym zápalom nám káže o jadre EÚ. Keď počúvate premiéra Fica, tak hovorí o jadre s priam erotickou túžbou, akoby išlo nie o jadro ale o nemecké ňadro, na ktoré sa ekonomicky prisajeme a budeme sa z toho naveky vytešovať.

Pýtam sa: myslí si niekto, že je Angela Merkelová ekonomicky naivná politička? To si myslí premiér Fico, že na Slovensku všetci uverím, ako nám Nemecko a Francúzsko niečo ekonomicky darujú, len tak, pre premiérove pekné oči?

V pondelok v Ledniciach sa predseda vlády Robert Fico vyjadril, že vstup do jadra EÚ nebude lacný. Že nás to bude veľa stáť, že za to budeme musieť zaplatiť veľkú cenu podobne, ako sme museli za vstup do EÚ v roku 2004 zaplatiť slovenskou energetikou a poľnohospodárstvom. Pýtam sa: aká je tá cena, ktorú ste sľúbili za slovenských občanov zaplatiť pani Merkelovej a pánovi Macronovi?

Čoho sa budú musieť slovenskí občania vzdať? Aké nové povinnosti budú musieť slovenskí občania plniť, len aby pán premiér sedel v Bruseli v jadre? Čo všetko budú musieť slovenskí občania znášať len preto, aby mohol premiér Fico častejšie chodiť na kávu s pani Merkelovou a pánom Macronom?

Jadro EÚ je podvod na slovenských voličoch. Je to podvod najmä mocenský, v jadre bude môcť slovenský premiér iba sedieť a ticho šúchať nohami. Áno, bude pritom, ale bude tam môcť sedieť a čakať, čo mu prikážu.

Pýtam sa, prečo by slovenskí občania mali platiť kvôli premiérovým kávam s pani Merkelovou a pánom Macronom platiť dvakrát za to isté? Veď za Schengen a euro sme už predsa zaplatili!

Pýtam sa: Patrí Dánsko a Švédsko do prvej európskej ligy? Patria. A nemajú ani euro. My sme už dnes dvakrát viac v jadre ako Dáni a Švédi. Myslíte si, že Dáni a Švédi niečo platia za to, že môžu ísť s pani Merkelovou a pánom Macronom na kávu? Ani ich to nenapadne.

My na rozdiel od premiéra Fica netrpíme komplexom menejcennosti. Vieme, že sme v rovnakej prvej európskej lige ako Rakúšania, Dáni alebo Švédi. Prečo by sme mali za to niečo platiť, keď tam už sme?

Svätoplukove prúty. Pokiaľ ťahala V4 s Rakúskom za jeden povraz, dokázali sme zvrátiť európsku migračnú politiku. Teraz premiér po dohode s pánom Macronom a pani Merkelovou rozbíja V4 a chce sa dohodnúť separátne. Zrádzať svojich susedov sa nikdy nevypláca. Premiér Fico robí so Slovenska zradcu spoločných záujmov Rakúska a V4. Takáto európska politika je pre Slovensko naivná a nerealistická.

Dnešný rozsudok Európskeho súdneho dvora zamietol európsku politiku predsedu vlády Roberta Fica. Kolenačková politika „pridáme sa k Nemcom a Francúzom“ nikam nevedie, pretože má pre nás ako menšiu krajinu fatálne dôsledky spojené s nerešpektovaním našich národných záujmov. Ak premiér Fico nevie robiť realistickú európsku politiku, nech sa nehanbí obrátiť napríklad na Rakúšanov. Alebo chce niekto tvrdiť, že Rakúsko nie je v prvej európskej lige?

Ficova jadrová naivná politika má úplne prirodzenú a fungujúcu alternatívu. Poučme sa od Rakúšanov, Dánov a Švédov, ktorý sú prvou ligou a dokážu chrániť svoje národné záujmy. Premiér Fico nemá riešiť svoj komplex mocenskej menejcennosti, ale má zastupovať naše národné záujmy podobne, ako to dokážu robiť Rakúšania, Dáni alebo Švédi.“

Ladislav Šutý

tlacove@hnutie-smerodina.sk       +421 905 440  345

Leškova 5,  811 04 Bratislava

Komentáre

komentárov