Články

Doprava a pôdohospodárstvo boli témy workshopu hnutia Sme rodina


Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Foto: TASR/Jakub Kotian

Michalovce 6. októbra (TASR) – Hnutie Sme rodina v sobotu na regionálnej odbornej konferencii v Michalovciach predstavilo reformu dopravnej infraštruktúry a výstavby v regióne Zemplína. Účastníci sa zaoberali i oblasťou stabilizácie poľnohospodárskej výroby a koncepciou rastu produkcie potravín.

Prioritou je podľa hnutia modernizácia ciest prvej triedy a výstavba malých obchvatov, ktorými by sa vyčlenila nákladná doprava mimo centier miest. „Je potrebné zamerať pozornosť na rozvoj dopravnej infraštruktúry aj na východe krajiny. Aj tam žijú ľudia, živnostníci, a aj tam je potrebné budovať nadradenú cestnú infraštruktúru,“ ozrejmil problematiku predseda hnutia Boris Kollár.

Tímlíder pre dopravu a výstavbu hnutia Miloš Svrček načrtol problematiku týkajúcu sa elektrifikácie 34-kilometrového úseku z Bánoviec do Humenného, ktorú požadujú zemplínske samosprávy už desiatky rokov. „Každý Zemplínčan čaká na to, aby vznikol v tomto regióne moderný fungujúci dopravný systém a kvalitná dopravná obslužnosť a prepojenie Košíc na ostatné regióny východného Slovenska,“ uviedol Svrček.

Na konferencii bola tiež prednesená vízia hnutia v oblasti stabilizácie poľnohospodárskej výroby a ich koncepcia rastu produkcie potravín. Z ekonomických opatrení, ktoré predstavili, je to bonifikácia investičných úverov, projekt zelenej nafty a vytvorenie štátneho fondu na prevenciu rizík a riešenie krízových situácii v poľnohospodárstve.

„Na dnešnej konferencii predstavujeme verejnosti našu koncepciu zodpovedného a potravinovo sebestačného štátu, ktorej výsledkom bude zdravý a spokojný občan SR, ktorý je hrdý na svoj región, kde žije, vychováva svoju rodinu a plnohodnotne realizuje svoje pracovné aj osobné aktivity,“ dodal Kollár.

Komentáre

komentárov