Články

Hnutie SME RODINA chce zvýšiť podporu športu na Slovensku

Hnutie SME RODINA chce zvýšiť podporu športu na Slovensku

Bratislava 07.09.2023

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, poslanec NR SR za hnutie Sme rodina Igor Kašper dnes rokovali s prezidentom Slovenského olympijskeho a športového výboru Antonom Siekelom, prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslavom Šatanom, prezidentom Slovenského atletického zväzu Petrom Korčokom a viceprezidentom SOŠV Jozefom Libom o vzniku nového ministerstva športu a cestovného ruchu.

Slovenská republika aktuálne patrí na chvost v rebríčku podpory športu voči výdavkom štátu. Nielen slovenskí vrcholoví športovci, ale aj mladé talenty potrebujú väčšiu finančnú podporu. Hnutie Sme rodina prichádza s riešením – navrhuje vznik  nového ministerstva športu a cestovného ruchu. ,,Myslím si, že pri bohatých rodinách, tam problém nie je, aby si vedeli tieto športové aktivity financovať, problém však nastáva pri sociálne slabších rodinách, v ktorých sú častokrát talentované deti, bohužiaľ nemajú dostatok finančných prostriedkov, aby mohli tento talent rozvíjať. My ako krajina na tento segment bohužiaľ úplne kašleme a to je chyba! Som rád, že máme podporu športovcov, športových zväzov, ľudí z odvetvia a budeme môcť vytvoriť novú koncepciu, do ktorej zapojíme aj rozvoj cestovného ruchu, z ktorého môžeme ako krajina veľa ťažiť. Myslím si, že by sme si mali vziať príklad aj z Rakúska, ako oni podporujú cestovný ruch, tam prispieva každý a potom tí najväčší prispievatelia rozhodujú o tom, ako budú tieto prostriedky prerozdelené. Takže, ak sa nám podarí dostať do vlády, budeme určite do PVV presadzovať väčšiu podporu športu a cestovného ruchu na Slovensku,“ informoval predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Hnutie Sme rodina považuje za dôležité dostať do popredia šport a cestovný ruch na Slovensku, pretože sa pomôže rozvoju regiónov, ale aj šíreniu dobrého mena našej krajiny. ,,Potrebujeme naliať viac peňazí do športu, stavať školy, športové areály, štadióny a vznik nového ministerstva by bolo najlepšou cestou. Potrebujeme zvýšiť financovanie športu na úroveň aspoň 1%, aby sme sa mohli priblížiť k iným krajinám. Šport by mal svojho zástupcu na vláde, ktorý by vedel za tento segment bojovať. Zároveň je dôležité, aby úzko spolupracoval a budoval dobré vzťahy so športovcami a športovými zväzmi,“ povedal poslanec NR SR za hnutie Sme rodina Igor Kašper.

Predstavitelia športu sa tejto iniciatíve zo strany politikov tešia a vízia vzniku nového ministerstva sa im pozdáva a zároveň ju považujú za veľmi presnú a uchopiteľnú. ,,Sme radi, že sa nám konečne niekto začal venovať. Šport si zažil naozaj náročné chvíle. Veríme, že nám budú v tomto politici nápomocní a podarí sa nám získať viac financií aj prípadne na nové štadióny, aby sme nemuseli trénovať na starých, ale aj na hokejové stredoškolské akadémie, ktoré by boli veľkým prínosom,“ dodal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

  •  

Komentáre

komentárov