Články

Leto v plnom prúde

Priatelia!
Leto máme v plnom prúde a trávime ho hlavne s rodinou. Deti, dovolenky a teplo – to všetko pekné zažívame. Čaká nás ale ešte veľa práce – blížia sa komunálne voľby, ktoré budú v novembri a budúci rok nás čakajú nie len prezidentské voľby, ale aj voľby do Európskeho parlamentu. Ale všetko poporiadku. Od posledného vydania magazínu sa toho udialo viac než dosť. V apríli sme mali programovú konferenciu zameranú na poľnohospodárstvo – Potravinovo sebestačný štát.

Mnohí mudrlanti a diletanti si nás berú do úst, vraj „nie sme stranou s programom“ a že sme len „stranou na jedno použitie“. Už minulý rok sme tieto tvrdenia vyvrátili na našej programovej konferencii s názvom Starostlivý štát, kde sme predstavili opatrenia, vďaka ktorým by mohli všetci zamestnaní zarábať až o 200 eur viac. Na tohtoročnej konferencii sme odprezentovali myšlienku potravinovo sebestačného štátu. Pre naše hnutie je to jednou z najvyšších priorít – ak nie je štát potravinovo sebestačný, tak v prípade krízovej situácie je úplne odpísaný. Práve preto sme na spomínanej konferencii predstavili nový model fungovania poľnohospodárstva, vďaka ktorému by sme dokázali obnoviť potravinovú sebestačnosť a odvrátiť tým možnú katastrofu. Nepoľavili sme ani v parlamentnej práci, ako možno viete, som predsedom nášho poslaneckého klubu. Každý jeden poslanec má svoju agendu, predkladáme zákony, ktoré by uľahčili život mnohým ľuďom na Slovensku, naše pracovné skupiny v rámci hnutia spolupracujú s poslancami a aj vďaka našim aktívnym členom fungujú ako dobre namazaný stroj. Prednedávnom sme opäť predložili návrh zákona o exekučnej amnestii, ale ako už býva zvykom, koalícia ho neschválila.

Tu je vidieť, že majú kopec rečí, ale keď má dôjsť na činy, tak ako inač – cúvnu. Vôbec nemyslia na takmer milión ľudí, ktorí sa vďaka exekúciám nemôžu legálne zamestnať a musia pracovať na čierno, alebo idú do zahraničia. Toto je výsledkom sociálnej politiky vládneho trojlístku. Ale z iného súdka – čaká nás nie len oddychové, ale najmä pracovné leto.

Prezidentská kandidatúra Milana Krajniaka sa len začala, budeme zbierať petičné podpisy v mestách po celom Slovensku a veríme, že sa nám ich do jesene podarí vyzbierať dostatočný počet. Milan je kandidát na špičkovej úrovni, bol by prezidentom, ktorý nepolarizuje spoločnosť, pomáha občanom a bol by prezidentom, na ktorého sa môžete spoľahnúť. Ale poviem vám, teším sa na celú kampaň a cestovanie po Slovensku. Stretnutia s občanmi a dobrá atmosféra sú na nezaplatenie, to sami viete. Snáď stihnem popri tom aj nejakú tú dovolenku s deťmi ?.

Prajem vám všetkým krásne leto, užite si ho s rodinou naplno.
BORIS KOLLÁR
Predseda hnutia Sme rodina – Boris Kollár

Komentáre

komentárov