Články

Nepríjemná udalosť nedeľného futbalového zápasu sa už nesmie opakovať

Nepríjemná udalosť nedeľného futbalového zápasu sa už nesmie opakovať

_______________________________________________________

Bratislava 19.10.2021

Poslanec NR SR Igor Kašper (poslanec SME RODINA) odcudzuje správanie futbalových fanúšikov počas nedeľného zápasu medzi slovenskými futbalovými klubmi Spartak Trnava a Slovan Bratislava a kvôli tejto udalosti bude iniciovať zmenu zákona.

Poslanec NR SR Igor Kašper vyjadril sklamanie z nedeľného zápasu medzi dvomi najlepšími slovenskými futbalovými klubmi Spartak Trnava a Slovan Bratislava, ktorý sa odohral uplynulú nedeľu. ,,Videli to deti, čo je možno najväčšia katastrofa z toho celého, pretože niektorí už nebudú chcieť ísť na futbal, alebo s nim skončia. Kvôli možno 50 vagabundom trpí slovenský futbal, ale aj celkovo šport,“ uviedol poslanec NR SR Igor Kašper.

Situácia, ktorá sa udiala si podľa poslanca NR SR Igora Kašpera vyžaduje exemplárne tresty a už začali prebiehať diskusie o možnej zmene zákona, aby sa podobné činy už neopakovali. ,,Ak sa to má zmeniť, zlepšiť, tak sa musia urobiť zmeny v zákone. Sme povinní to riešiť a teším sa, že kolegovia súhlasili so  zvolaním mimoriadneho Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, ktorý som inicioval. Výbor sa uskutoční už budúci utorok 26.októbra o 12:00, kde sme si pozvali prezidenta Policajného zboru SR, šéfa Slovenského futbalového zväzu, šéfa Únie ligových klubov a zástupcov klubov Spartak Trnava a Slovan Bratislava,“ dodal poslanec NR SR Igor Kašper.

Zákaz vstupu na štadión, doživotný zákaz na všetky štadióny, nie len tie futbalové, ale aj peňažné tresty alebo trestnoprávna zodpovednosť, to sú možné scenáre trestov, ktoré by mohli nastať v prípade, že by sa odohrala ďalšia podobná situácia a prišlo by k zmene zákona. ,,Musíme byť naozaj tvrdí, tak ako sa to osvedčilo v Anglicku, tak by to mohlo fungovať aj u nás. Som rád, že už nejaká diskusia prebehla a že aj pán minister začal túto situáciu riešiť,“  reagoval poslanec NR SR Igor Kašper.

Nikto neočakával, že po dvojročnej pauze, kedy si priaznivci futbalu mohli konečne vychutnať kvalitný zápas, tak sa odohrá takáto situácia. ,,Bohužiaľ, tento zápas sa stal takým nepríjemným príkladom pre celú Európu, ale verím, že sa to už nebude opakovať,“ dodal na záver poslanec NR SR Igor Kašper.

Komentáre

komentárov