Články

Noví lídri v Európe – nie je dôvod na oslavu.

Európa má zdá sa nových lídrov. Žiadne tribúny, žiadne diskusie, žiadne hlasy, žiadne voľby, žiadna demokracia. Európska rada rozhodla o nomináciách európskych lídrov behom troch dní. Pre liberálov, ktorým záleží len na  vyrovnanosti chromozómov je to dôvod na oslavu. Dve nominácie sú totiž ženského pohlavia. To, že každá dostala enormnú moc hoci nemá demokratickú legitimitu je im samozrejme ukradnuté.

Noví lídri v EU

Bývala nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyen sa má stať novou prezidentkou európskej komisie. Fanatička za vytvorenie európskej armády, typická liberálno – centristická politička Merkelovej vlády, ktorá má veľmi zlú povesť vo vedení svojho rezortu by mala viesť európsku exekutívu ďalších 5 rokov. Len na pripomenutie niektorých z jej káuz, týkali sa poškodených lietadiel, tankov a lodí, problémov s náborom a kritizovanou kampaňou pre maloletých na sociálnych sieťach, ukradnutých zásob zbraní, takmer dvojitého navýšenia výdavkov, operácií v Sýrii po boku USA, výcviku saudských dôstojníkov.

Von der Leyen je tiež veľkou podporovateľkou európskej mainstreamovej byrokracie a hlavne je zástankyňou federalizácie a denacionalizácie Európy podľa modelu USA. Rovnako sa nehanbí za svoje proimigračné postoje, kvôli ktorým už aj slovne napadla maďarského premiéra Viktora Orbána.  Čo sa týka budúcej prezidentky ECB Chrstine Lagarde, tá tiež nemá úplne čistý štít. Okrem toho , že má typický background svetovej finančníckej smotánky ako prezidentka IMF, ako francúzska ministerka financií bola uznaná vinnou z nedbalosti v zaobchádzaní s verejnými fondmi. Táto žena teraz dostane kľúče k najväčšej banke.

Nominant na šéfa európskej zahraničnej politiky Španiel Josep Borrell Fontelles, bývalý minister zahraničných vecí sa vyznačuje hlavne svojimi postojmi v prospech obchodu s Čínou a napojenia sa na hodvábnu cestu. Charles Michel, belgický premiér (dočasnej vlády po tom ako parlament vyjadril nedôveru jeho vláde) sa má stať novým Donaldom Tuskom.

Kedysi bolo pre Európu dôležité, aby bolo vyváženie síl v daných pozíciách čo sa týka západnej a východnej Európy. Tento krát na to asi omylom zabudli, iba žeby sa toho báli?

Ing. Ľudovít Goga
poslanec NRSR za hnutie SME RODINA – Boris Kollár

Komentáre

komentárov