Články

O post poslanca do Európskeho parlamentu sa uchádza aj prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Kandidátna listina do eurovolieb

O post poslanca do Európskeho parlamentu sa uchádza aj prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella.

 

Bratislava, 22. február 2019

            Hnutie SME RODINA – Boris Kollár oficiálne odovzdalo na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky kandidátnu listinu na posty poslancov do Európskeho parlamentu.  Zoznam trinástich kandidátov kandidujúcich za SME RODINA sa doplnil o meno prvého slovenského kozmonauta Ivana Bellu. Ten bude kandidovať zo štvrtého miesta.

 

Začiatkom týždňa hnutie predstavilo trinásť kandidátov na post poslancov Európskeho parlamentu. Lídrom kandidátky sa stal poslanec a podpredseda hnutia Peter Pčolinský, ktorý je spolu s Borisom Kollárom a Milanom Krajniakom zakladateľom hnutia SME RODINA – Boris Kollár.

Dvojkou na kandidátke je poslanec NR SR Ľudovít Goga dlhodobo venujúci sa zahraničnej politike. Je našim hlavným vyjednávačom pri komunikácii s európskymi stranami s podobným videním a s podobnými názormi na riešenie európskych problémov.

Z tretieho miesta kandiduje poslankyňa Petra Krištúfková. „Ja sa pomoci rodinám a matkám venujem tu v slovenskom parlamente už tri roky a toto je oblasť, ktorej by som sa chcela venovať aj v Európskom parlamente. Sú to predsa základné princípy Európskeho piliera sociálnych práv, ktorý v roku 2017 predložila Európska komisia a Slovensko sa pod ňu taktiež podpísalo,“ povedala Petra Krištúfková.

K zvyšným kandidátom po oficiálnom rokovaní pribudol aj prvý slovenský kozmonaut a bývalý stíhací pilot Ivan Bella, ktorý na kandidátnej listine zastáva číslo štyri. Rodák z Dolnej Lehoty, ktorý v roku 1999 absolvoval let do vesmíru, tak po vzájomnom rokovaní s hnutím SME RODINA doplnil kandidačnú listinu, ktorú SME RODINA už oficiálne odovzdalo na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky.

 

Tlačové oddelenie

SME RODINA – Boris Kollár

Komentáre

komentárov