Články

18.06.2018 TLAČOVÁ SPRÁVA “Pomoc rodinám pri nástupe detí do škôl“

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Pomoc rodinám pri nástupe detí do škôl

Bratislava 18. jún 2018

         Poslankyňa Petra Krištúfková už druhýkrát predložila návrh na zavedenie mimoriadneho príspevku pre rodiny so školákmi a študentami. Ide o príspevok vo výške 25 eur, ktorý by bol vyplácaný v septembri a bol určený pre študentov základných, stredných a vysokých škôl.

Poslankyňa z hnutia SME RODINA – Boris Kollár, PETRA KRIŠTÚFKOVÁ upozornila, že výdavky rodín na školákov spojené so začiatkom školského roka sa približujú k sume až 450 eur a predstavujú mimoriadnu finančnú záťaž. „Pre niektoré rodiny je to neriešiteľná situácia a obrovská záťaž pre rodinný rozpočet. Nízkopríjmové rodiny si tak pomáhajú ako sa dá“, uvádza poslankyňa Petra Krištúfková.

Poslankyňa si myslí, že ministerstvo práce malo už dávno s ministerstvom školstva prísť s riešením, ako uľahčiť slovenským rodinám toto finančne náročné obdobie. „V susedom Rakúsku je tento príspevok zavedený už dlhé roky, v iných krajinách je tiež bežným štandardom. Zavedením tohto príspevku by sme pomohli rodičom zmierniť priame výdavky, ktoré musia zaplatiť hneď po nástupe detí do školy“, konštatuje poslankyňa Krištúfková.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár preto predkladá návrh na príspevok k rodinným prídavkom, ktorý by bol vyplácaný vždy v septembri vo výške 25 eur a má slúžiť aspoň z časti na pokrytie zvýšených výdavkov. Ide mi o to, čo najskôr vôbec zaviesť tento príspevok v reálnej výške, ktorú je schopný štátny rozpočet pokryť a následne ho navyšovať,“ uzatvára poslankyňa Krištúfková.

Za hnutie SME RODINA – Boris Kollár, poslankyňa Petra Krištúfková

Komentáre

komentárov