Články

Pred zahraničnými partnermi ministerka Matečná predstiera záujem o farmárov postihnutých suchom. Doma ich jej rezort prirovnáva k stavbárom a odmieta im poskytnúť pomoc

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

SME RODINA: Pred zahraničnými partnermi ministerka Matečná predstiera záujem o farmárov postihnutých suchom. Doma ich jej rezort prirovnáva k stavbárom a odmieta im poskytnúť pomoc

Bratislava, 17. august 2018

Hnutie SME RODINA bude naďalej sledovať konanie ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej. Opakovane ju vyzývame aby na najbližšie zasadnutie vlády SR predložila návrh pomoci 98 farmárov z juhozápadného Slovenska, ktorým Štatistický úrad SR vypočítal stratu 28,6 milióna eur. Ide o farmárov, ktorí mali pre minuloročné sucho straty na úrode až 70%.

Hnutie Sme rodina chce poukázať na rozpor v správaní ministerky Matečnej a jej rezortu. “Na stredajšom stretnutí ministrov poľnohospodárstva V4+4 pani ministerka Matečná predstierala záujem o farmárov postihnutých suchom. Na Slovensku, pre slovenských farmárov má však ministerka Matečná inú tvár. Farmári, ktorí utrpeli pre minuloročné sucho stratu 28,6 milióna eur sú pre Ministerstvo pôdohospodárstva na smiech. Cez médiá im agrorezort odkazuje, že im nepomôže a stavia ich na úroveň stavbárov,” vysvetľuje predseda hnutia Boris Kollár.

Hnutie Sme Rodina bude sledovať konanie ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej ohľadom spomínanej pomoci. Už dnes však hnutie apeluje aj na predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, aby si spomenul, že týmto farmárom sľúbil pomoc aj on. Konkrétne dňa 15. 5. 2018, na pôde Úradu vlády SR.

Za hnutie SME RODINA – Boris Kollár, tlačové oddelenie

Komentáre

komentárov