Články

Sme rodina: Máme dôkaz, že ministerstvo dopravy opäť len zavádza

Hnutie Sme rodina tvrdí, že má dôkaz o tom, že ministerstvo dopravy v odpovedi na včerajšiu tlačovú konferenciu opäť len zavádza.

Predseda hnutia Boris Kollár a tímlíder hnutia pre oblasť dopravy Miloš Svrček včera na tlačovej konferencii poukázali na podozrenie, že náklady na výstavbu obojstranného odpočívadla na rýchlostnej ceste R1 v obci Pohranice v objeme 16,8 mil. eur boli neúmerne vysoké.

Boris Kollár včera vyzval ministra dopravy, aby zverejnil výšku nákladov stavebných objektov nielen na odpočívadlo v Pohraniciach, ale aj podobného odpočívadla v Tekovských Nemciach v rámci PPP projektu. Ako informoval v stredu na brífingu tímlíder SME RODINA pre dopravu Miloš Svrček, výstavba odpočívadla v Tekovských Nemciach podľa ich odhadov mohla stáť približne okolo 8 mil. eur.

V reakcii na túto tlačovú konferenciu ministerstvo opäť zavádzalo. Hovorkyňa ministerstva Karolína Ducká uviedla, že „k samotnému odpočívadlu neexistuje osobitný rozpočet“, týmto zastieracim argumentom sa snažilo ministerstvo dopravy spochybniť naše tvrdenia.

Skutočnosť je však taká, že samotné ministerstvo musí mať vo svojom archíve písomnosť so spisovou značkou 111673 z 23. februára 2012. Súčasťou tohto dokumentu je „vyčíslenie stavebných nákladov, všetkých objektov PPP projektu“, podľa tohto dokumentu by stavebné náklady objektov v rámci obojstranného odpočívadla Tekovské Nemce nemali presiahnuť 9 miliónov eur.

Hnutie SME RODINA trvá na svojej požiadavke, aby ministerstvo dopravy odkrylo finančné náklady na realizáciu odpočívadiel Tekovské Nemece aj Pohranice.

TASR o tom informoval Boris Kollár, poslanec NR SR.

Komentáre

komentárov