Články

TS:Kauza Bokroš ukázala v akom stave je náš šport

TLAČOVÁ SPRÁVA hnutia SME RODINA – Boris Kollár

Kauza Bokroš ukázala v akom stave je náš šport

Bratislava  14. január 2019

 

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár reaguje na aktuálnu kauzu juniorskej hokejovej reprezentácie, ktorá poukázala na zvrátený systém v našom športe. Za hlavný problém hnutie považuje nezáujem štátu pri podpore mladých športových talentov, ktoré musia dotovať predovšetkým rodičia. V horšom prípade sú naše talenty odkupované do zahraničia.

 

Predseda mládežníckej organizácie Mladí pomáhajú, Martin Petriska vyjadril podporu Martinovi Pospíšilovi a Milošovi Fafrákovi za ich odvahu. „Dlhé roky som hrával hokej v tom istom klube ako Martin aj jeho bratia a nemôžem o nich povedať nič zlé“, uvádza Petriska, ktorý zároveň kritizuje tlačovú konferenciu trénera Bokroša. „Na svoju obhajobu zvolal jednu otrasnú tlačovku a neštítil sa na ňu zobrať dvoch chalanov, ktorí ledva stihli priletieť z ťažkého turnaja. Jeden tam stiahol snáď bandasku vody a druhý dokopy nič nepovedal. K čomu to bolo dobré? Prečo ich takto verejne postavil do hlúpej situácie? To táto tlačovka mala byť dôkazom pravdy a ako svedkovia mali slúžiť dvaja zneužití hráči?“, pýta sa Petriska.

Hnutie zároveň poukázalo na dlhoročný problém každého športu, a to financovanie. To je predovšetkým na zodpovednosti rodičov a stojí nemalé peniaze. Šport sa tak stáva zábavou pre deti solventnejších rodičov. „Veď si zoberme napríklad našu skvelú reprezentantku Veroniku Velez-Zuzulovú, aby mali na sezónu, tak jej otec musel robiť cez leto výškové práce alebo zbierať odpadky. Inak to nebolo ani u Petry Vlhovej, ktorej otec sa musel zadlžiť, že v noci nespával“, vykresľuje situáciu Petriska.

Predseda hnutia Boris Kollár upozornil aj na dnešný stav, keď nám reálne hrozí, že našich úspešných športovcov doslova kúpia iné krajiny a dajú im podmienky ako si zaslúžia. „Roky ich tu zanedbávame, naťahajú sa so svojimi zväzmi o každú hlúposť a potom príde niekto a povie im „poď k nám, budeš sa sústrediť už len na svoje výkony a o ostatné sa my postaráme. Tak prečo by nešli?“, pýta sa Kollár.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár v spolupráci s mládežníckou organizáciu Mladí pomáhajú preto pripraví koncepciu podpory športu, ktorá by viedla mládež k pohybovým aktivitám už od základných škôl a vzbudila by záujem o šport, aj napriek neľahkej situácii a dlhodobému nezáujmu zo strany štátu.

Komentáre

komentárov