Články

Vďaka poslankyni Petre Krištúfkovej budú mať obedy zadarmo aj žiaci  osemročných gymnázií!

Vďaka poslankyni Petre Krištúfkovej budú mať obedy zadarmo aj žiaci  osemročných gymnázií!

Bratislava 21.06.2023

Vďaka návrhu poslankyne Petry Krištúfkovej (SME RODINA) budú mať obedy zadarmo aj žiaci osemročných gymnázií a 1. ročníka päťročného vzdelávacieho programu v strednej škole.

Poslankyňa Petra Krištúfková presadila v parlamente návrh zákona, ktorý zaručí obedy zadarmo aj žiakom osemročných gymnázií a 1. ročníka päťročného vzdelávacieho programu v strednej škole. ,,Tak ako sa nám podarilo schváliť obedy zadarmo pre posledný ročník materských škôl a pre základné školy, som rada, že som presadila obedy zadarmo aj pre žiakov osemročných gymnázií a žiakov 1. ročníka päťročných vzdelávacieho programu v strednej škole. Nebol dôvod, prečo by tieto deti nemali mať stravu zadarmo, keď sú v tom istom veku,“ informovala poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Vďaka tomuto návrhu sa dostanú k obedom zadarmo aj deti, ktoré na tento benefit nemali nárok ani v minulosti.  ,,Síce deti na osemročných gymnáziách dotáciu na stravu nikdy predtým nepoberali, ale myslím si, že by sme medzi nimi nemali robiť rozdiely a preto som rada, že sa mi podarilo presadiť obedy zadarmo aj pre nich,“ objasnila poslankyňa NR SR Petra Krištúfková.

Obedy zadarmo pre žiakov posledného ročníka MŠ a pre žiakov ZŠ vstúpili od 1.5.2023. Účinnosť tejto novely poslankyne Petry Krištúfkovej, ktorá zaručí obedy zadarmo pre žiakov osemročných gymnázií a žiakov 1. ročníka päťročných vzdelávacích programov v strednej škole bude účinný od 1.9.2023, čiže hneď ako sa vrátia deti späť do škôl po letných prázdninách. ,,Obedy zadarmo sú podporou pre rodiny s deťmi a matky – samoživiteľky, ktoré to s rastúcimi cenami potravín majú určite najnáročnejšie. Preto verím, že im aj tento zákon, ktorý som pre nich presadila pomôže a hlavne som rada, že deti z gymnázií nebudú žiadnym spôsobom znevýhodňované oproti žiakom na 2. stupni ZŠ,“ dodala na záver poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Komentáre

komentárov