Články

Boris Kollár (SME RODINA) bojuje za zachovanie pohotovostných ambulancií pre deti a dorast 

Boris Kollár (SME RODINA) bojuje za zachovanie pohotovostných ambulancií pre deti a dorast 

20. 6. 2023 – Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár je rozhodne proti avizovanému rušeniu pohotovostných ambulancií pre deti a dorast.

            Uplynulý víkend sa predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár zúčastnil na rokovaní s vedením nemocnice v Trstenej. Tá sa má po zmenách Ministerstva zdravotníctva SR stať spádovou nemocnicou pre pacientov z Námestova, kde sa má zrušiť pohotovostná ambulancia pre deti a dorast.

,,Nemocnica v Trstenej je ohrozená preťažením z dôvodu zmien, ktoré chce vykonať Ministerstvo zdravotníctva SR. Majú sa rušiť niektoré pohotovostné ambulancie pre deti a dorast, čím by bol ohrozený chod iných ambulancií v blízkych regiónoch a predovšetkým zdravie pacientov. Riaditeľ nemocnice ma požiadal o pomoc a jednanie s ministrom zdravotníctva, aby sa nerušila ambulancia v Námestove, pretože by tam vznikol problém s presunom pacientov aj s nedostatkom lekárov. Práve ambulancia v Námestove má dostatok lekárov, ktorí majú zároveň záujem pracovať,“ povedal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

            Námestovo je pritom okres s treťou najväčšou pôrodnosťou. Týmto krokom by boli ohrození všetci pacienti, ktorí patria pod túto ambulanciu. ,,Už som stihol rokovať aj s ministrom zdravotníctva, čaká ma ešte jedno spoločné stretnutie s riaditeľom nemocnice v Trstenej. Budem bojovať za tých ľudí, ktorí tú žijú, aby im táto ambulancia ostala zachovaná. Je to podľa mňa nelogické rušiť ambulanciu, kde je veľa pacientov aj dostatok lekárov a presúvať ich do inej ambulancie vzdialenej desiatky kilometrov, kde nemajú dostatok zdravotného personálu, aby to vykryli. Preto som presvedčený, že bude najlepšie zachovať pohotovostnú ambulanciu pre deti a dorast v Námestove. Ľudia v tomto meste sa búria proti tomuto rozhodnutiu a ja ich chcem v ich úsilí o zachovanie ambulancie podporiť a ubezpečiť, že spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby som tomuto rušeniu zabránil,“ dodal na záver predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár.

Komentáre

komentárov