Články

Poslankyňa Petra Krištúfková pomôže rodinám s malými deťmi

Poslankyňa Petra Krištúfková pomôže rodinám s malými deťmi

Bratislava 23.05.2023

Pozmeňujúci návrh poslankyne za hnutie Sme rodina Petry Krištúfkovej, ktorý zvýši rodičovský príspevok pre rodičov s malými deťmi bol dnes v parlamente schválený.

Pozmeňujúci návrh poslankyne za hnutie Sme rodina Petry Krištúfkovej, ktorý zvýši rodičovský príspevok pre rodičov s malými deťmi si dnes v parlamente získal podporu 113 poslancov zo 126 prítomných poslancov.,,Je to ďalšia veľká pomoc rodinám. Považujem to za veľmi správne a férové. Vďaka tomu, že si tento návrh získal dnes v parlamente podporu, zvýšime sumu rodičovského príspevku na sumy, ktoré by príspevok dosiahol valorizáciou až v januári 2024. Pomôžeme tak rodinám v boji s infláciou, ktorá sa odrazila na cenách potravín aj energií a teda celkovom zvýšení životných nákladov,“ vysvetlila poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Vzhľadom k tomu, že rodičovský príspevok má dve úrovne, tak aj zvýšenie je vyčíslené v pomere k výške rodičovského príspevku a indexu valorizácie, ktorý je podľa údajov zverejnených Štatistickým úradom SR dňa 15. mája 1,147. ,,To znamená, že rodičovský príspevok zvýšime od augusta 2023 pre pracujúcich rodičov na sumu 473,30 eur mesačne a pre nepracujúcich na 345,20 eur mesačne. Pričom prvýkrát bude rodičovský príspevok v týchto sumách vyplatený už v septembri. Vďaka tomuto návrhu sa nám podarilo pomôcť ľuďom, aby sa neprepadli do hmotnej núdze,“ informovala poslankyňa NR SR Petra Krištúfková.

Je to ďalšia pomoc poslankyne za hnutie Sme rodina Petry Krištúfkovej pre matky-samoživiteľky, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré spolu s dôchodcami patria k najviac ohrozeným skupinám ľudí ohrozených infláciou. ,,Je veľa pádnych argumentov, aby sme nevalorizovali predčasne iba dôchodky, ale vyriešili aj rodičovský príspevok, pretože inflácia je tu už teraz, nie až v januári. V rámci návrhu sa zároveň schválilo, aby sa rodičovský príspevok najbližšie valorizoval až v roku 2024, a to s účinnosťou od 1.1.2025,“ dodala poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková.

Komentáre

komentárov